Оюутны сурах үйл ажиллагааны сэдэл, түүний эх сурвалж

Илтгэсэн хурлын нэр: "Хүмүүнлэгийн ухааны сургалтын арга зүйн асуудал"эрдэм шинжилгээний бага хурал

Илтгэгч:  Б.Туяа

Хамтран илтгэгч:

Илтгэсэн огноо: 2014-04-16

МУБИС

БСС

Сэтгэл судлалын тэнхим

дэд проф. Б.Туяа

Оюутнуудын сурах үйл ажиллагааны сэдэл, түүний эх сурвалж

Резюме. Автор рассматривает вопросы средовых источников разных типов внутренней и внешней мотивации, а также их роли в психологическом благополучии студентов вузов. Внутренняя познавательная мотивация является не только важным условием академических достижений студентов, но и фактором их психологического благополучия. Показана практическая целесообразность и пути удовлетворения базовых психологических потребностей в автономии, компетентности и связанности с другими людьми в учебном процессе как условий развития внутренней мотивации и поддержания психологического благополучия студентов.

Түлхүүр үг: сурах үйл ажиллагааны сэдэл, дотоод сэдэл, гадаад сэдэл, сэдлийн орчны эх сурвалж, сэтгэл зүйн суурь хэрэгцээ, бие даах, чөлөөт сонголт хийх хэрэгцээ, өөрийн чадвар чадамжийг мэдрэх хэрэгцээ, бусад хүмүүстэй холбоотой байх гэсэн хэрэгцээ, сэтгэл зүйн таатай байдал, сурлагын амжилт.

Илтгэлийн төрөл: Бүрэлдэхүүн болон Дээд сургуулийн ЭШХ

Түлхүүр үг: #сэдлийн орчны эх сурвалж #сэтгэл зүйн суурь хэрэгцээ #бусад хүмүүстэй холбоотой байх гэсэн хэрэгцээ #сурлагын амжилт. #сурах үйл ажиллагааны сэдэл #сэтгэл зүйн таатай байдал #дотоод сэдэл #чөлөөт сонголт хийх хэрэгцээ #бие даах #өөрийн чадвар чадамжийг мэдрэх хэрэгцээ #гадаад сэдэл

Илтгэл нэмсэн: Б.Туяа