Монгол орны цахим ертөнцийн буриад монголчуудын тухай

Илтгэсэн хурлын нэр: Администрация Президента и Правительства Республики Бурятия, Комитет по межнациональным отношениям и развитию гражданских инициатив, ГОУ ВПО “Бурятский государственный университет”, Национально-гуманитарный институт, Координационный центр развития бурятского языка зэрэг байгууллагууд хамтран Олон улсын буриад хэлний өдөрт зориулан зохион байгуулсан “Бурятский язык и киберпространство” сэдэвт Олон улсын семинарт 2009.10.21-нд хэлэлцүүлсэн.

Илтгэгч:  М.Одмандах

Хамтран илтгэгч: [Д.Цэдэнжав:01.RLL090]

Илтгэсэн огноо: 2009-09-11

Илтгэлийн хураангуй: Монголын буриад монголчуудын талаарх цахим мэдээлэл, түүний өнөөгийн байдал, цаашдын чиг хандлагын тухай өгүүлж, цахим мэдээллийг олон нийтийн сүлжээгээр түгээж байгааг байдлыг тодорхойлсон.

Илтгэлийн төрөл: Үзүүлэн илтгэл (Poster)

Түлхүүр үг: #олон нийтийн сүлжээ #буриад монголчуудын тухай цахим мэдээлэл #монголын цахим хуудас #вэб хуудас #блог

Илтгэл нэмсэн: М.Одмандах